altamika logo

Lakiho mestečko

Text: Verona Hajdučíková

Ilustrácie: Marcel Mészáros

1. vydanie 2019, 2. vydanie 2022

Lakiho Mestečko je detská knižka pre malých aj veľkých tulákov, s ktorou môžete preskúmať neznáme zákutia Banskej Štiavnice. S knižkou v ruke a so psíkom Lakim ako sprievodcom priamo v jej uliciach alebo v kľude doma pod strechou. 

Laki je malý čierny psík, ktorý doma chvíľu neposedí. Stále ho to ťahá von do mestečka, kde ale padá do jedného dobrodružstva za druhým. Mestečko, v ktorom sa Laki túla, je na chlp podobné historickej Banskej Štiavnici a všetky miesta jeho lapajstiev by ste v nej tiež našli.

Otvorte knihu na začiatku jedného z príbehov, pozrite sa na mapku, ktorá sprevádza každú kapitolu, zbaľte do batohu desiatu pre vašich drobcov a vyrazte do ulíc Štiavnice po Lakiho stopách. Zažijete popoludnie pretkané príbehmi, fantáziou, smiechom, no hlavne spoločne a na čerstvom vzduchu.

Dobrú spoločnosť vašim deťom však môže knižka robiť, aj keď ku Štiavnici tak blízko nemáte. Vďaka ilustráciám s prepracovanými detailmi historických stavieb a urbanistického prostredia sa môžete spoločne vrátiť v čase a zoznamovať svojich potomkov so slávnou banskou históriou tohto kúta Slovenska.

Remeselné spracovanie:

Knižný blok je vytlačený offsetovou tlačou na kvalitný papier Munken, obálka je robená ručne – potiahnutá plátnom, ktoré je potlačené sieťotlačou a slepotlačou.

2. vydanie má rôznofarebné obálky – rôzné odtiene modrej.

Poznámka:

Záložka sa predáva samostatne.

Cena knihy: 29 

Cena záložky: 5 


© 2022 Altamika.